Günlük Evler Güvenli mi?

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, günlük kiralık ev sektörünün öncü firmalarından olan My Residence olarak bu yazımızda sizler için günlük evler güvenli mi? Sorusuna cevap vereceğiz.

Günlük kiralık evler hakkında son zamanlarda yazılı ve görsel basında bir çok haber yapılmaktadır. Burada yapılan haberlerin çok detayına girmek istemiyoruz ama, haberlerde günlük kiralanan evler tamamen güvenilmez olan yerler olarak lanse edilmektedir. Peki durum gerçekten böyle mi? Biz My Residence olarak bu duruma açıklık getirmek istiyoruz. Günlük kiralık evler ülkemizde hemen hemen 8 yıl önce, belirli şehirlerin belirli semtlerinde hizmet vermeye başlamıştır. O zamanlar 3-5 kişi diye tabir edeceğimiz belirli kişiler tarafından hizmet verilen bu sektör, son zamanlarda devasa bir şekilde büyüyerek dev sektör halini almıştır. Bu kadar hızlı ve kontrolsüz büyüme doğal olarak bir takım olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir. Bu olumsuzlukların başında kurumsal olmamak ve bu işi merdiven altı yapmak geliyor. Bu sektörde kurumsal olmayan kişiler; her arayana, her önüne gelene daire veren, kimlik bilgilerini almayan tabiri caiz ise sadece para mantığı ile iş yapan, müşteri memnuniyetini, müşteri güvenliğini kısacası müşteriyi düşünmeyen kişilerdir. Hal böyle olunca istenmeyen talihsiz olaylarda bu sektörde yaşanmaktadır.

Yukarıdaki anlattığımız şekilde iş yapan kişilerle çalışmanız durumunda her an kötü bir sürpriz ile karşılaşmanız maalesef ki olasıdır.

Günlük Ev Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günlük ev kiralarken ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey kurumsallık olmalı. Bu işi kurumsal olarak yapan firmalar, evlerini kiralayacak olan kişilerin güvenliğinden, rahat ve keyifli bir konaklama yapabilmelerinden sorumludur. Bu sektördeki kurumsal firmalar, tabiri caiz ise evlerinin yol geçen hanı gibi kullanılmasına müsaade etmezler. Konaklama yapacak kişilerin aile veya elit kişiler olmasına dikkat ederler.

İnternette günlük kiralık ev araması yaptığınızda karşınıza bir çok ilan çıkacaktır. Bu ilanların genelinde lüks daire resimleri bulunmaktadır ve resimde gördüğünüz dairelerin çoğunun gerçeği yansıtmadığına emin olabilirsiniz. Resimde görüp beğendiğiniz dairenin gerçek daire mi olduğuna emin olmalısınız. Rezervasyon için görüştüğünüzde dairenin, resimde görünen daire mi olduğunu teyit etmelisiniz. Aksi halde gideceğiniz dairede hayal kırıklığı yaşayacaksınız.

Günlük kiralık ev işinde, dairelerdeki temizlik başlı başına sorun durumundadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu işi kurumsal yapmayıp, sadece para kazanmak için yapanlar, sadece para mantığı ile iş yaptıkları için dairelerine pek önem vermezler. Temiz olmayan dairelerde konaklamak özellikle çocuklu aileler için çok tehlikeli bir durumdur. Şimdi haklı olarak diyebilirsiniz; Telefonda dairelerin temiz olup olmadığını nasıl anlayacağız diye? Bu elbette mümkün değildir ama gittiğiniz dairede ufak bir kontrolle bunu anlamanız pek tabi mümkün. Kimse para verip pislik yuvası olmuş dairelerde kalmak istemez. Bu durumla karşılaşmanız durumunda internette yapacağınız ufak bir arama ile, hangi semtteyseniz örneğin; günlük kiralık ev merter diye aradığınızda karşınıza bir çok ilan çıkacaktır ve alternatif yer bulmanız maksimum 5-10 dakikanızı alacaktır. Böylece hem kendi sağlığınızı, hem ailenizin sağlığını tehlikeye atmamış olacaksınız.

Rahat ve keyifli bir konaklama yapmak için kiraladığınız eve gittiğinizde, size eve kadar eşlik eden personel arkadaşın yanında evde çalışmayan ekipman var mı kontrol etmelisiniz. Kontrol edeceğiniz şeyler, varsa dairede, klima, tv yayını, internet bağlantısı, sıcak su, buzdolabı gibi şeylerin çalışıp çalışmadığını kesinlikle kontrol etmelisiniz.

Bunun yanı sıra kiralayacağınız dairenin site içinde olmasına ve özel güvenlik personellerin bulunmasına da dikkat edebilirsiniz.

Şimdilik anlatacaklarımız bu kadar.

Bizi tanımak ve misafirlerimize verdiğimiz hizmet hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz lütfen HAKKIMIZDA sayfamıza göz attın.

2009 yılından beri siz değerli misafirlerimize, kaliteli bir hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz..

Günlük Kiralık Ev Merter

SİZİN İÇİN..